Блог

Март во ТЦ. Лептокарија

Март во ТЦ. Лептокарија

Супер понуда во текот на месец март во Прима Оптика Express ТЦ. Лептокарија. </p> Зграби дури 70% попуст со нашите одлични промоции кои ги подготвивме за тебе.

Прочитај повеќе
Новогодишно намалување

Новогодишно намалување

Супер новогодишно намалување те очекува во сите продажни места на ПРИМА ОПТИКА

Прочитај повеќе
Пакет цена - Кавадарци

Пакет цена - Кавадарци

Изборот на диоптриски очила никогаш не бил полесен :)

Прочитај повеќе
Премиум пакет за подобар вид

Премиум пакет за подобар вид

Кој вели дека Black Friday треба да трае еден ден?

Прочитај повеќе
Септември е месец на промоции

Септември е месец на промоции

Септемвриска промоција во сите продажни места на Прима Оптика.

Прочитај повеќе
Месец на здравјето

Месец на здравјето

Во месецот на здравјето, април, заштити го својот вид и здравјето на твоите очи. Овој месец, искористи одлични -50% попуст на диоптриски стакла во сите наши продажни локации.

Прочитај повеќе
Февруарски промоции

Февруарски промоции

Попуст за СИТЕ! Без купони, ваучери и дополнителни трошоци. Дојди, одбери и купи! Одбери нови сончеви очила од сите познати брендови во текот на месец февруари и добиј одличен -50% попуст!

Прочитај повеќе
Плати едно, земи ДВЕ! Подарок од нас

Плати едно, земи ДВЕ! Подарок од нас

Прима Оптика Express ГТЦ и Лептокарија овој месец се во поддршка на здравјето на очите. За таа цел, овозможивме одлична промоција за сите наши клиенти.

Прочитај повеќе
Одберете ги совршените диоптриски очила

Одберете ги совршените диоптриски очила

Доколку Ви се потребни диоптриски очила, денес имате огромен избор на модели во интересни бои и форми. Често се двоумиме при изборот, па затоа тука се нашите совети.

Прочитај повеќе
Изберете ги вистинските очила за сонцe

Изберете ги вистинските очила за сонцe

Очилата за сонце одамна престанаа да бидат „само“ моден додаток и станаа незаобиколен дел од секоја летна комбинација.

Прочитај повеќе
Најчести грешки при купување очила за сонце

Најчести грешки при купување очила за сонце

Иако можеби сте купиле очила за сонце уште на почетокот на сончевите денови, односно во пролет или пак на почетокот на летото, сепак идеалното време за нивно купување е токму сега, кога траат намалувањата.

Прочитај повеќе