Blog

Месец на здравјето

Месец на здравјето

Во месецот на здравјето, април, заштити го својот вид и здравјето на твоите очи. Овој месец, искористи одлични -50% попуст на диоптриски стакла во сите наши продажни локации.

Прочитај повеќе
Февруарски промоции

Февруарски промоции

Попуст за СИТЕ! Без купони, ваучери и дополнителни трошоци. Дојди, одбери и купи! Одбери нови сончеви очила од сите познати брендови во текот на месец февруари и добиј одличен -50% попуст!

Прочитај повеќе
Плати едно, земи ДВЕ!

Плати едно, земи ДВЕ!

Прима Оптика Express ГТЦ и Лептокарија овој месец се во поддршка на здравјето на очите. За таа цел, овозможивме одлична промоција за сите наши клиенти.

Прочитај повеќе
Одберете ги совршените диоптриски очила според формата на вашето лице

Одберете ги совршените диоптриски очила според формата на вашето лице

Доколку Ви се потребни диоптриски очила, денес имате огромен избор на различни модели во интересни бои и форми. Многу често се двоумиме при изборот, па затоа тука се нашите совети кои ќе Ви помогнат да го одберете идеалниот модел за Вас.

Прочитај повеќе
Изберете ги вистинските очила за сонцe

Изберете ги вистинските очила за сонцe

Очилата за сонце одамна престанаа да бидат „само“ моден додаток и станаа незаобиколен дел од секоја летна комбинација. Информирајте се кои очила се најсоодветни и прочитајте неколку совети за тоа како да ги изберетe идеалните очила за вас.

Прочитај повеќе
Најчести грешки при купување очила за сонце

Најчести грешки при купување очила за сонце

Иако можеби сте купиле очила за сонце уште на почетокот на сончевите денови, односно во пролет или пак на почетокот на летото, сепак идеалното време за нивно купување е токму сега, кога траат намалувањата.

Прочитај повеќе